Prawo przewozowe

Grupa prawna Polish Legal Group specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z sektora transportowego, dbając o przestrzeganie wszelkich regulacji dotyczących przewozu osób i towarów. Pomagamy przewoźnikom, którzy prowadzą odpłatne usługi transportowe na podstawie umowy, w uzyskaniu licencji lub zezwolenia na działalność przewozową bez zbędnych trudności. W trakcie dalszej działalności wspieramy naszych klientów w skutecznych odwołaniach od decyzji wydanych przez Inspekcję Transportu Drogowego, Policję, Straż Graniczną czy Urząd Celny, zarówno na etapie postępowań administracyjnych, jak i sądowych.

Doświadczenie

usługi prawne
Z zakresu prawa PRZEWOZOWEGO

Przygotowywanie umów

Nasi prawnicy oferują kompleksowe wsparcie prawne w obszarze transportu, logistyki i spedycji. Specjalizujemy się w sporządzaniu projektów umów oraz analizie i opiniowaniu dokumentów regulujących zobowiązania stron w zakresie krajowego i międzynarodowego przewozu towarów.

Reprezentacja sądowa w sprawach przewozowych

Reprezentujemy klientów w procesach sądowych związanych z dochodzeniem roszczeń wynikających zarówno z prawa przewozowego krajowego, jak i międzynarodowego. Działamy efektywnie, dążąc do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników dla naszych klientów.

Windykacja odszkodowań

W ramach naszych usług podejmujemy działania mające na celu odzyskanie zaległego frachtu oraz dochodzenie roszczeń odszkodowawczych na etapie przedsądowym. Nasze negocjacje skupiają się na osiągnięciu korzystnych i ostatecznych porozumień.

Odpowiedzialność przewoźników i ubezpieczenia

Nasi specjaliści zajmują się ustalaniem zakresu odpowiedzialności różnych podmiotów za powstałe szkody w procesie przewozu oraz dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. Dodatkowo, dokładnie analizujemy umowy ubezpieczenia, zapewniając optymalną ochronę ubezpieczeniową naszych klientów.
W przypadku szkód ubezpieczeniowych przeprowadzimy dla Państwa postępowanie likwidacyjne oraz doprowadzimy do uzyskania adekwatnego odszkodowania za poniesione straty. Działamy w pełnym zakresie, by zapewnić Państwu wsparcie w obszarze prawa transportowego i przyczynić się do sprawnego funkcjonowania Państwa przedsiębiorstwa.

Zastępstwo procesowe

Nasi prawnicy pełnią funkcję zastępców procesowych w sprawach przeciwko zakładom ubezpieczeń, działając w obronie interesów naszych klientów. Nasze doświadczenie i wiedza prawnicza pozwalają na skuteczną reprezentację w procesach sądowych.

Wsparcie i rozstrzyganie sporów

Nasza oferta obejmuje także bieżące wsparcie w rozstrzyganiu problemów związanych z prawem transportowym, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Działamy aktywnie, aby pomóc naszym klientom w skutecznym rozwiązaniu trudności.

Radcowie prawni i adwokaci Polish Legal Group z chęcią udzielą pomocy w Państwa sprawie.

+48 61 666 37 60

Nasze doświadczenie oraz specjalizacja w dziedzinie transportu, logistyki i spedycji umożliwiają nam zapewnienie kompleksowej stałej obsługi prawnej przedsiębiorstw z tej branży. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów na każdym etapie ich działalności, gwarantując skuteczne i profesjonalne doradztwo.
Zaufanie

Zapraszamy do współpracy

Szukają Państwo profesjonalnej i zaufanej obsługi prawnej dla swojego biznesu? Polish Legal Group to odpowiedź na te potrzeby. Jesteśmy zrzeszeniem renomowanych kancelarii prawnych z Polski, oferujących szeroki zakres usług prawnych dla przedsiębiorców. Nasze kancelarie w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Tarnobrzegu mają bogate doświadczenie w obszarach prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa budowlanego i prawa nieruchomości. Zespół składa się z doświadczonych prawników, adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych, gotowych służyć kompleksowym doradztwem prawnym i wsparciem w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

Doświadczony i wszechstronny zespół adwokatów i radców prawnych

Ogólnopolski zasięg działania

Ścisła współpraca z zewnętrznymi specjalistami

Stała obsługa prawna i doradztwo